ZalogujRejestracjaSzukajZaloguj się, by sprawdzić wiadomościGrupyStatystyki
 Ogłoszenie 

Zapraszamy na stronę główną Niezależnego Portalu Pracowników KSC www.sluzba-cywilna.pl


Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych przez nas plikach cookie, ich zastosowaniu i sposobie modyfikacji akceptacji plików cookie, można znaleźć tutaj .

Poprzedni temat «» Następny temat
mianowanie a zmiana pracy
Autor Wiadomość
Kurisu 


Obserwator

Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 2
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 6 Kwiecień 11, 16:42   mianowanie a zmiana pracy

Witam,

Mam następujące pytanie:

Jeśli mianowany urzędnik służby cywilnej postanowi zmienić miejsce pracy i zatrudnić się np. w prywatnej firmie, co dzieje się z jego mianowaniem? Czy je traci bezpowrotnie, czy też np. zatrudniając się ponownie w przyszłości w jakimś urzędzie podlegającym Ustawie o Służbie Cywilnej ponownie zostanie mianowany bez podchodzenia ponownie do egzaminu?

Nigdzie nie mogę znaleźć informacji w tym temacie, dlatego bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam
 
     
wjawor 



Moderator


Pomógł: 26 razy
Wiek: 53
Dołączył: 16 Cze 2009
Posty: 14566
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 6 Kwiecień 11, 17:42   

Art. 35 ustawy o służbie cywilnej

1. Stosunek pracy pracownika służby cywilnej nawiązuje się na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony lub na czas określony.

2. Umowa o pracę na czas nieokreślony może być zawarta z osobą, która otrzymała pozytywną ocenę, o której mowa w art. 37, albo była zatrudniona w służbie cywilnej na podstawie umowy na czas nieokreślony lub na podstawie mianowania zgodnie z zasadami określonymi w ustawie z dnia 16 września 1982 r. o pracownikach urzędów państwowych (Dz.U. z 2001 r. Nr 86, poz. 953, z późn. zm. ), a także osobą zatrudnianą w służbie cywilnej na podstawie art. 34 ust. 1.

3. W przypadku osób podejmujących po raz pierwszy pracę w służbie cywilnej umowę o pracę zawiera się na czas określony 12 miesięcy z możliwością wcześniejszego rozwiązania stosunku pracy za dwutygodniowym wypowiedzeniem.

4. W razie usprawiedliwionej nieobecności w pracy, trwającej dłużej niż 3 miesiące, dyrektor generalny urzędu, na wniosek pracownika, może przedłużyć okres trwania umowy, o której mowa w ust. 3, o czas tej nieobecności.

5. Przez osobę podejmującą po raz pierwszy pracę w służbie cywilnej rozumie się osobę, która nie była wcześniej zatrudniona w służbie cywilnej na czas nieokreślony albo nie była zatrudniona na czas określony 12 miesięcy i nie otrzymała pozytywnej oceny, o której mowa w art. 37, albo nie jest osobą zatrudnianą w służbie cywilnej na podstawie art. 34 ust. 1.

6. Dyrektor generalny urzędu decyduje o zawarciu z pracownikiem umowy o pracę na czas nieokreślony na podstawie pozytywnej oceny pracownika, o której mowa w art. 37.

7. Ponowne zatrudnienie osoby, która otrzymała wcześniej mianowanie w służbie cywilnej, dokonuje się na podstawie mianowania, z zachowaniem dotychczasowego stopnia służbowego urzędnika służby cywilnej, z zastrzeżeniem art. 70 pkt 1, art. 71 ust. 1 pkt 1 i 3 oraz ust. 7 i art. 114 ust. 1 pkt 6.
____________________
Inde datae leges, ne fortior omnia posset - Po to zostały dane prawa, aby silniejszy nie mógł wszystkiego
 
     
Kurisu 


Obserwator

Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 2
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 6 Kwiecień 11, 19:24   

Dziękuję bardzo za pomoc. Nie wiem jak mi to umknęło :oops: .

Pozdrawiam.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM

Służba Cywilna - Portal oraz Forum pracowników
Forum Pracowników Wojska
Upominki na każdą kieszeń
Autoszkoła - Prawo Jazdy
Klub Fiat 500 - Polska Strefa Kultowego FIATA 500
Maurer, Bau, Lengerich
Bus - Polska - Niemcy - Holandia

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Sluzba-Cywilna.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin
Copyright © 2008-2013 by Sluzba-Cywilna.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone