E-zeznania
Odpowiedz do tematu

:
Właśnie wypełniłem, na pięknym papierowym formularzu, który następnie tuż po złożeniu podpisów zalałem kawą :hyhy:

Ale nie zrażam się, mam nadzieję że poltax to łyknie :lol:

1944-2014
:
kawę :?: chętnie :lol:

Inde datae leges, ne fortior omnia posset - Po to zostały dane prawa, aby silniejszy nie mógł wszystkiego
:
to musiałoby trafić do jakiego AP, żeby poddać papier specjalnym analizom mającym na celu wyselekcjonowanie kofeiny :idea:

1944-2014
:
namówiłem kolejną osobę w rodzinie do e-zeznania i...

chyba przyjdzie wrócić do wersji papierowej :evil:

Z dwóch kompów z których w tym roku ja się rozliczyłem i moje dzieci, tym razem e-deklaracje mają mnie w głębokim poważaniu. Kolejne próby wysłania zeznania kończą się miłym komunikatem:

Request timed out

Unable to load WSDL. If currently online, please verify the URI and/or format of the WSDL (https://bramka.e-deklaracje.mf.gov.pl/uslugi/dokumenty?wsdl)

Nie masz połączenia z internetem - sprawdź ustawienai sieciowe, konfigurację połaczenia i przeglądarki lub w systemie brakuje wymaganego certyfikatu - sprawdź informacje zawarte na stronie e-Deklaracje.gov.pl w zakładce Pytania i odpowiedzi (Problem z połączeniem szyfrowanym)

Zgodnie z wskazówkami na stronie MF sprawdziłem certyfikaty - ale wymienione przez MF mam na liście. Łączność z netem jak widać też. Czyżby serwery MF zakończyły kwiecień 6 dni przed czasem, rekord zeszłoroczny pobity, może nie chcą śrubować wyniku by w przyszłym nadal się poprawiać :?:

Inde datae leges, ne fortior omnia posset - Po to zostały dane prawa, aby silniejszy nie mógł wszystkiego
:
Komunikaty są raczej przypadkowe. Jedyne logiczne info - to przekroczony czas połączenia. Normalka, wszak końcówka kwietnia. W US też trzeba by w kolejce stać ;)
Co roku o tej porze zwykle jest zator.
Nie poddawaj się.

You'll never walk alone
:
Dzięki za słowa otuchy :-D

Nad mym problemem pochylił się również MF:

Cytat:
Ministerstwo Finansów informuje, że wystąpiła awaria usługi e-Deklaracje. Trwają intensywne prace mające na celu przywrócenie płynności działania usługi. O zakończeniu tych prac zostaną Państwo powiadomieni w osobnym komunikacie.

Za utrudnienia przepraszamy.
komunikat :P

:
Corben napisał/a:
...
Nie poddawaj się.

jest UPO - po niecałej dobie, niezły wynik :mrgreen:

:
Jest ok, na jak długo :?:

Cytat:
Przywrócenie usługi systemu e-Deklaracje

Ministerstwo Finansów uprzejmie informuje, że w dniu 25.04.2013 r. od godz. 14:00 zostało przywrócone działanie usługi systemu e-Deklaracje.

Jednocześnie informujemy, że w związku z bardzo dużą liczbą deklaracji przesyłanych drogą elektroniczną i upływającymi terminami składania deklaracji VAT i zeznań rocznych PIT mogą wystąpić okresowe trudności w dostępie do usługi e-Deklaracje.

Przepraszamy za utrudnienia
Publikacja: 2013.04.25 17:18 Aktualizacja: 2013.04.25 18:21

:
wjawor napisał/a:
Z dwóch kompów z których w tym roku ja się rozliczyłem i moje dzieci, tym razem e-deklaracje mają mnie w głębokim poważaniu. Kolejne próby wysłania zeznania kończą się miłym komunikatem:

ile raz mam wam tłumaczyć że nie korzysta się z tych ministerialnych wynalazków.
Ja korzystam z tego http://pit.dobry.pl/ . I nie ma problemów 8-)

Administrator jest dla userów a nie oni dla niego aby miał kogo ........
:
Cytat:
Rekord pobity. Doczekaliśmy się 3 333 333 PITa!
Aktualizacja: 2013.04.30 11:48

Z przyjemnością informujemy, że wczoraj o godz. 19.26 została złożona elektronicznie 3 333 333 deklaracja PIT.

Wyczekiwany przez nas formularz PIT złożył samodzielnie podatnik, który rozliczył się w Urzędzie Skarbowym Wrocław-Fabryczna na formularzu PIT-37.

Tegoroczny rekord obejmuje elektroniczne formularze PIT 28, 36, 36L, 37, 38, 39 oraz PIT 16, 16A i 19A, zarówno z kwalifikowanym podpisem, jak i bez niego. A formularze do systemu wciąż wpływają, bo na rozliczenie jest jeszcze czas dziś do końca dnia. Według najnowszych danych w systemie jest już 3 420 312 PITów.
mf.gov.pl

A jakaś niespodzianka dla szczęśliwca :?: Może zwrot w potrójnej wysokości, a jeśli miał do wpłaty to i tak zwrócić :?: :P

:
oby nie dostał 3 333 333 PITów do wypełnienia...

It's not worth doing something unless you were doing something that someone, somewhere, would much rather you weren't doing.

Terry Pratchett
:
A nasz szef MF w końcu złożył papierowe czy e-coś :?: bo trochę plątał się w zeznaniach :mrgreen:

:
Zakończyła się piąta edycja ogólnopolskiej akcji Szybki PIT, w której padła rekordowa liczba rocznych deklaracji podatkowych złożonych przez Internet. Wynik to 3 557 207 elektronicznych PIT-ów, 75% więcej niż rok temu...

...Ktoś kiedyś powiedział, że tylko niemożliwe jest warte wysiłku i nie można rezygnować z marzeń, bo nigdy nie wiadomo, kiedy okażą się potrzebne. Więc za rok może dojdziemy do 5 555 555 PITów?!

komunikat MF

Ostatnio zmieniony przez wjawor 4 Maj 13, 20:58, w całości zmieniany 1 raz
:
Ministerstwo Finansów zaproponuje wkrótce zmianę przepisów, która docelowo ma prowadzić do tego, by w 2015 r. urzędy skarbowy wstępnie wypełniły podatnikom roczne zeznanie PIT - powiedział PAP Jarosław Wyszyński z Departamentu Administracji Podatkowej w MF.
więcej

:
I oczywiście w ślad za nowymi zadaniami pójdą dalsze redukcje w zatrudnieniu...

Życie jest zbyt krótkie i piękne, by spędzać je w formie nadgodzin...
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum