Związek Zawodowy Pracowników Policji

Moderatorzy: aga764, Lady Zgaga, wjawor

Aupairka
Aktywny

Postautor: Aupairka » piątek 13 sie 2010, 09:54

Podobno coś około 4 sierpnia Komisja Sejmowa Spraw Wewnętrznych i administacji uchwaliła "Dezyderat w sprawie utworzenia nowego programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu".
Strasznie jestem ciekawa co tam wysmarowali i jakie mogą być tego sutki, jeśli wogóle jakieś będą.

niestety nie mam dostępu do treści tego " masterpiece" więc moja ogromna prośba, jeśli ktoś coś wie to powiedzcie. Zwłaszcza ukłon w strone Mariory - kto jak nie związki :)

Awatar użytkownika
elsinore
VIP
VIP

Postautor: elsinore » poniedziałek 16 sie 2010, 14:18

Jak nie związki to Elsinore.

Aupairka, zajrzyj TUTAJ pod poz.8. Mam nadzieję, że wkrótce wrzucą tam poszukiwany przez Ciebie tekst w pdf'ie :)

Aupairka
Aktywny

Postautor: Aupairka » poniedziałek 16 sie 2010, 14:27

Dzięki Elsinore, tam już szukałam.
Myślałam że może związki kanałami maą jakiś szybszy dostęp do tego tekstu, ale widze że muszę sie uzbroic w cierpliwość.

Awatar użytkownika
elsinore
VIP
VIP

Postautor: elsinore » poniedziałek 16 sie 2010, 14:29

A to coś wielce pilnego dla Ciebie :?:

marjory
Gaduła

Postautor: marjory » wtorek 17 sie 2010, 10:40

Pisałam do naszego przewodniczącego krajowego. Słyszał o tym ale nie zna żadnych ustaleń. Ma niedługo być w Warszawie i może ten wyjazd przyniesie jakieś nowe wieści. Skoro nie wie on, to raczej w pozostałych związkach policyjnych też niewiele wiadomo (bo wymiana informacji następuje). Próbowałam się dowiedzieć, ale niestety nie udało się, jeśli tylko będę coś wiedziała - na pewno napiszę.
m.

Aupairka
Aktywny

Postautor: Aupairka » wtorek 17 sie 2010, 12:06

elsinore pisze:A to coś wielce pilnego dla Ciebie :?:

Nie to, że się pali ale nasza jednostka szykuje się do dużych zmian struktury i w związku z tym chciałabym wiedzieć czy i jakie prace mają w planach nasi rządzący.

Mamy dużo wakatów policyjnych i mamy nadzieję, że powróci temat etatów z modernizacji.

Oczywiście zaczekam jak muszę :P

marjory
Gaduła

Postautor: marjory » wtorek 17 sie 2010, 12:37

Aupairka pisze:Mamy dużo wakatów policyjnych i mamy nadzieję, że powróci temat etatów z modernizacji.

Też jestem ciekawa, czy będą jeszcze etaty z modernizacji. Dotychczasowe przepisy zakładały, że nie. Obserwując politykę kadrową KGP również bym się nie spodziewała :( To co dzieje się teraz z tworzeniem IGB wskazywałoby na to, że te etaty które udało się pozyskać z modernizacji są solą w oku. Najpierw dążyło się do ucywilnienia a teraz jest za dużo cywili...
m.

Aupairka
Aktywny

Postautor: Aupairka » środa 18 sie 2010, 08:27

Zgadza się
cywile zawsze są solą w oku.
Ale nasz "więlki oszczędzacz" komendant Trela nie może nie zauważyć o ile cywil jest tańszy od mundurowego, to po pierwsze. Po drugie cywile na tych samych stanowiskach mają na ogół lepsze wyniki niż mundurowi bo sie po prostu bardziej starają (nie wspominam o frekfencji jako że cywile mają chorobowe płatne 70 - 80%). Po trzecie wyszkolenie pracownika cywilnego następuje raz na przeciętnie 10-30 lat a mundurowi na stanowiskach modrnizowanych zmieniaja sie co 1-3 lat. itp itd.......
Po za tym na cywilach zawsze najłatwiej oszczedzać :)

marjory
Gaduła

Postautor: marjory » piątek 20 sie 2010, 10:57

Na posiedzeniu Komisji Sejmowej Spraw Wewnętrznych i Administracji podjęto decyzję o skierowaniu dezyderatu do Rządu o uchwalenie nowego programu modernizacji, m.in. Policji. Na kolejnym posiedzeniu minister Rapacki ma przedstawić założenia do tego programu (2 września 2010). Teraz KGP zwróciła się pismem do komend wojewódzkich z prośbą o rozważenie potrzeby kontynuacji procesu ucywilniania, proszą o trzeźwą ocenę możliwości dokonania odpowiednich przesunięć etatowych w przeciągu najbliższych trzech lat.
O dziwo, zwrócono również uwagę na potrzebę wzmożenia systemu motywacyjnego :) z rozszerzeniem go na pracowników Policji! (cud).
Oczywiście nie zapomniano zaznaczyć, żę ustalenia komisji mają charakter postulatywny i brak jest pewności że zostaną one uwzględnione w najbliższym czasie. Ale coś się dzieje... tyle mi wiadomo na dzień dzisiejszy.
m.

Awatar użytkownika
wjawor
Moderator
Moderator

Postautor: wjawor » piątek 20 sie 2010, 13:48

pytanie, co to gremium rozumie pod pojęciem "system motywacyjny" :?:

i kto na ten fundusz się faktycznie załapie :idea:
Inde datae leges, ne fortior omnia posset - Po to zostały dane prawa, aby silniejszy nie mógł wszystkiego

Awatar użytkownika
elsinore
VIP
VIP

Postautor: elsinore » czwartek 16 wrz 2010, 09:23

Dezyderat został opublikowany na stronie sejmowej, są też stenogramy z posiedzeń sejmowej komisji spraw wewnętrznych i administracji z 2 września 2010r. (pos.219 i 220), ale czy min. Rapacki przedłożył jakieś założenia, to wątpię...

marjory
Gaduła

Postautor: marjory » czwartek 07 kwie 2011, 17:53

Jak już pisałam w wątku dotyczącym alokacji etatów, 6 kwietnia 2011 miało miejsce spotkanie organizacji związkowych z kierownictwem KGP. Ponieważ omówionych zostało szereg tematów, które mogą interesować pracowników Policji, zachęcam do zapoznania się z informacją ze spotkania, zamieszczoną na STRONIE INTERNETOWEJ ZZPP.
m.

Wróć do „Związki Zawodowe w SC ”