pierwsze zasiedlenie budynku a VAT

Moderatorzy: aga764, Lady Zgaga, wjawor

czereśnia
Gaduła
Posty: 260
Rejestracja: czwartek 30 wrz 2010, 18:10
Lokalizacja: z czereśni

pierwsze zasiedlenie budynku a VAT

Postautor: czereśnia » czwartek 16 mar 2017, 19:05

Witam.
Czy ktoś z Was spotkał się już praktycznie z nowym podejściem do opodatkowania VAT, a w zasadzie zwolnienia z tego podatku na podstawie art. 43 w sytuacji gdy podatnik budując budynek, odliczając podatek naliczony, oddając ten budynek do użytkowania (budynek służy czynnościom opodatkowanym wykonywanym przez podatnika) i użytkowaniem tego budynku powiedzmy ponad dwa lata, dokonuje jego sprzedaży po tych dwóch latach?
Do niedawna traktowana taką pierwszą sprzedaż, nawet po tych dwóch latach od oddania jako opodatkowaną, bo ta nieszczęsna definicja pierwszego zasiedlenia mówiąca o "w wykonaniu czynności" to powodowała.
Teraz interpretacje które się pojawiają uznają za pierwsze zasiedlenie także wykorzystanie do własnej działalności, np. IPPP3/4512-208/16-2/ISZ, ITPP3/4512-103/16-3/MD czy też IPPP3/4512-873/15-3/S/RD, w konsekwencji winno nastąpić zwolnienie (art. 43 ust. 1 pkt. 10) i oczywiście obowiązek korekty naliczonego podatku.
Może ktoś to już ćwiczył w praktyce?

Wróć do „PODATEK OD TOWARÓW I USŁUG ORAZ PODATEK AKCYZOWY ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość