Umorzenie postępowania

Moderatorzy: aga764, Lady Zgaga, wjawor

Teczka
Obserwator

Umorzenie postępowania

Postautor: Teczka » poniedziałek 21 lis 2016, 15:12

W związku z wnioskiem podatnika o rozłożenie na raty zaległości podatkowych dostałam prośbę o wydanie decyzji określającej wysokość odsetek za zwłokę z tytułu niezapłaconych zaliczek na pdof. Wszczęłam postępowanie. W międzyczasie podatnik spłacił zaległości. I co dalej? Umorzyć postępowanie ze względu na bezprzedmiotowość, czy dokończyć i ...? Jak to potem wpisać do PLTX.

Jestem świeżakiem :) nieoblatanym, więc albo mnie proszę odesłać do źródeł, albo pouczyć, ale nie posyłać w diabły :mrgreen:

Teczka
Obserwator

Re: Umorzenie postępowania

Postautor: Teczka » czwartek 19 sty 2017, 13:30

Ale mnie olano. No paczcież. :)

Awatar użytkownika
aga764
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Umorzenie postępowania

Postautor: aga764 » sobota 04 lut 2017, 19:01

IMO umorzyć postępowanie ze względu na bezprzedmiotowość.
Nie mam w domu słowników POLTAX, upewnij się na DROGOWSKAZie (też Ci linka nie podam, bo to intra. Powinien być gdzieś na stronie intra Twojej IAS), ale z tego co kojarzę do wprowadzania umorzenia postępowania jest formularz POS-WU. Wiążesz zgodnie z procedurami (też DROGOWSKAZ - procedury powiązań dokumentów wymiarowych)- jeśli nie było nic po drodze, z wszczęciem, czyli ZOB-W.

"Nikt nie jest ostatecznie martwy, dopóki nie uspokoją się zmarszczki, jakie wzbudził na powierzchni rzeczywistości – dopóki zegar przez niego nakręcony nie stanie, dopóki wino przez nią nastawione nie dokończy fermentacji, dopóki plon, jaki zasiał, nie zostanie zebrany."

Terry Pratchett

Wróć do „ORDYNACJA PODATKOWA, KPA ... ”