SZKOLENIA

dla bardziej i mniej doświadczonych analityków

Moderatorzy: aga764, Lady Zgaga, wjawor

Awatar użytkownika
wjawor
Moderator
Moderator

Postautor: wjawor » czwartek 20 cze 2013, 17:35

na basenie wczoraj była zupa i to bardzo gorąca

a co do szkoleń to współczuję osobom które w takich temperaturach próbują zrozumieć cokolwiek
Inde datae leges, ne fortior omnia posset - Po to zostały dane prawa, aby silniejszy nie mógł wszystkiego

Awatar użytkownika
helvet
VIP
VIP

Postautor: helvet » czwartek 20 cze 2013, 18:27

wjawor pisze:na basenie wczoraj była zupa i to bardzo gorąca (...)

No to chyba Tobie trzeba współczuć... ;)
Najpierw cię ignorują. ... Potem śmieją się z ciebie. Później z tobą walczą. W końcu wygrywasz.
Mahatma Gandhi

Awatar użytkownika
fripp
Aktywny

Postautor: fripp » środa 15 paź 2014, 21:22

aga764 pisze:No i jestem po lekturze oferty szkoleniowej CEZRF. (...)
zaczepiłem się o cytat Agi bo mam dzisiaj huśtawkę nastrojów.
    Po pierwsze - nie sposób zapomnieć że rok temu Panowie Dyrektorzy z DI 'zainspirowani' przez 'Ulubionego Wiceministra' doprowadzili do wyrzucenia z pracy Bożenki i Waldiego za organizację szkolenia z WHTAXu poza resortem. :cry:

Po drugie - istotnego wsparcia wspomnianym Panom udzielił kierownik CEZRF, który na Komisji Dyscyplinarnej zapewniał że nie jest prawdą że CEZRF nie robi szkoleń z WHTAXu i że w przyszłości takich szkoleń będzie więcej.

Po trzecie - co miesiąc ok 20-tego mam korowód wizyt i telefonów z cyklu - no kurcze nie pamiętam, jak to tam w tym raporcie było ... możesz pomóc (albo zrobić za mnie)?! Nie muszę dodawać, że co kwartał korowód powiększa się ...

No to jak tam u Was z korowodami ... i ze szkoleniami oczywiście? To tak w oczekiwaniu na kolejny 20-ty ...

Awatar użytkownika
wjawor
Moderator
Moderator

Postautor: wjawor » środa 15 paź 2014, 21:58

Cała para szkoleniowa idzie teraz w przeszkolenie "konsolidowanych". Za dwa trzy lata może zwolnią się moce przerobowe na inne "pierdoły".
Inde datae leges, ne fortior omnia posset - Po to zostały dane prawa, aby silniejszy nie mógł wszystkiego

Awatar użytkownika
aga764
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: aga764 » czwartek 16 paź 2014, 19:15

Jeżeli były jakieś szkolenia w CEZRF z WHTAX to nigdy o tym nie słyszałam.
Pracuję z OD dość intensywnie już koło 10 lat i nigdy od czasów likwidacji ośrodka w Będzinie nie widziałam żadnej oferty z CEZRF.
To dla kogo one były?
Nawiasem mówiąc, to nie tylko z WHTAX, ale w ogóle z Oracle Discoverera by się przydały. SPR też daje sporo możliwości, tam jest dużo więcej niż tylko mierniki. Zresztą jak i w WHTAX. Powiedziałabym, że mierniki to skromny dodatek do całej reszty. Tylko jak mówię o tym, że z tego korzystam to ludzie z urzędów robią duże oczy... Bo nie mieli okazji usłyszeć/ zobaczyć. A wiele osób nie wie nawet, że można było wystąpić o szersze uprawnienia już jakiś czas temu.

fripp pisze:No to jak tam u Was z korowodami... i ze szkoleniami, oczywiście

Nie pytaj ;)

Jak się to narzędzie opanuje, życie staje się prostsze. Znaczy, stałoby się gdyby miało to opanowane więcej osób. Bo jak ma to opanowane w stopniu bardziej zaawansowanym jedna osoba na województwo, to raczej ma przerąbane :roll:
Można się uczyć samemu. W dużej mierze się sama uczyłam. Ale żeby się dalej uczyć samemu, trzeba jednak mieć jakieś podstawy... I trzeba mieć czas (to podstawa; swego czasu trafiłam na szkolenie dla informatyków do Będzina właśnie i niektórzy z uczestników po raz pierwszy widzieli OD właśnie na tym szkoleniu. Informatykowi potrzebny jest tylko czas żeby opatrzyć się z tym narzędziem i sobie poradzi. Problem w tym, że informatykom zawsze brak czasu i nie jest to - żeby nie było - ich wina. Jedyną możliwością żeby mogli znaleźć czas jest właśnie szkolenie, na którym mają święty spokój i mogą się skupić tylko na tym. A jak życie pokazuje, takich szkoleń od lat NIE MA. A jeśli są, to oferty NIE TRAFIAJĄ do potrzebujących). No i jest to narzędzie zawierające pewne "niespodzianki" (że tak to nazwę); zresztą i samo "wypełnienie" też niespodzianki zawiera. Jeśli się o nich nie dowiemy od kogoś, ciężko samemu je rozgryźć.
Reasumując, będę sobie obserwować realizację tej deklaracji - że
w przyszłości takich szkoleń będzie więcej
I będę pytać.
Co roku bowiem takie zapotrzebowanie zgłaszam...
Ostatnio zmieniony czwartek 16 paź 2014, 20:02 przez aga764, łącznie zmieniany 6 razy.

"Nikt nie jest ostatecznie martwy, dopóki nie uspokoją się zmarszczki, jakie wzbudził na powierzchni rzeczywistości – dopóki zegar przez niego nakręcony nie stanie, dopóki wino przez nią nastawione nie dokończy fermentacji, dopóki plon, jaki zasiał, nie zostanie zebrany."

Terry Pratchett

Awatar użytkownika
fripp
Aktywny

Postautor: fripp » czwartek 16 paź 2014, 22:37

aga764 pisze:Jeżeli były jakieś szkolenia w CEZRF z WHTAX to nigdy o tym nie słyszałam.
Były ... dla szkoleniowców z IS, w Owocku a potem IS miały szkolić kaskadowo. Jeszcze Bożenka je robiła. Druga część była już w czasie kiedy odbierała sygnały, że chcą ją wyrzucić... ale jeszcze szkolenie zrobiła. Do Was "kaskada" nie dotarła??! Przecież w realizacji planów szkoleniowych MF zapewne wszystko się zgadza!

aga764 pisze:Reasumując, będę sobie obserwować realizację tej deklaracji - że
w przyszłości takich szkoleń będzie więcej
I będę pytać.
Co roku bowiem takie zapotrzebowanie zgłaszam...
Ja jestem ... hm... sceptyczny.
Uważam, po prostu że cytowana wyżej deklaracja była podana na użytek Komisji Dyscyplinarnej, której prace obserwował Nasz "Ulubiony Wiceminister". Cytowanemu Panu Kierownikowi CEZRF nie wypadało nic innego powiedzieć. To miało dowieść tezy, że szkolenie zespołu WHTAX to wyłącznie był skok na kasę. Argument Bożenki, że CEZRF nie organizuje takich szkoleń obaliła wspomniana deklaracja. Komisja uznała ją za wiarygodną i oczywistą, a jakże inaczej ... Nie było ważne, że wszyscy widzieli że jest inaczej. Nasz "Ulubiony Wiceminister" uzyskał pożądany rezultat postępowania.
Ale nie bądźcie naiwni - owa wypowiedź o szkoleniach nic nie znaczyła i nadal nic nie znaczy. Wówczas "trzeba" było tak powiedzieć i już! Prędzej mi kaktus ... itd. itp.
Zresztą GenTax przeniesie nas do innej cywilizacji. Tylko trochę start "rakiety nośnej" się opóźnia ... :mrgreen:
... ciało zanurzone w wodzie traci na wadze; zanurzone w gównie - na odwadze..

Awatar użytkownika
aga764
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: aga764 » wtorek 25 lis 2014, 19:52

Na stronie intra AP wczoraj pojawił się zaakceptowany plan szkoleń resortowych. Tym razem mamy szeroką ofertę szkoleń dla AP. Znajdziecie tam m. in. szkolenia z data mining, analizy danych pod kątem typowania z naszych systemów, są też obie hurtownie - w tym jedno szkolenie dla zaawansowanych; są z mierników, jest Excel, są i podatkowe i nawet jest z Instrukcji Analitycznej. Jest Analizator i Weryfikator. I jeszcze są jakieś, ale wszystkich z pamięci nie wymienię. Wszystkie będą realizowane w ramach CEZRF.
U mnie termin zgłaszania zapotrzebowania na szkolenia zewnętrzne przypada 25 listopada, więc (ponieważ zapomniałam o tym i robiłam na ostatnią chwilę...) udało mi się wykorzystać ten plan i zgłosiliśmy zapotrzebowanie na wszystkie które nas interesują. Ile ofert do nas trafi, to już inna bajka. Ale jeśli jeszcze nie zgłaszaliście potrzeb szkoleniowych, zachęcam do spojrzenia na ten plan.

"Nikt nie jest ostatecznie martwy, dopóki nie uspokoją się zmarszczki, jakie wzbudził na powierzchni rzeczywistości – dopóki zegar przez niego nakręcony nie stanie, dopóki wino przez nią nastawione nie dokończy fermentacji, dopóki plon, jaki zasiał, nie zostanie zebrany."

Terry Pratchett

czereśnia
Gaduła

Postautor: czereśnia » niedziela 30 lis 2014, 12:52

Aga ta oferta trafiła do waszego US z Izby?
Ja to pierwszy raz słyszę, aż jutro do kadr się udam.

Awatar użytkownika
aga764
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: aga764 » niedziela 30 lis 2014, 17:59

To jeszcze nie jest oferta. To jest plan szkoleń, jakie w roku 2015 będzie realizowało CEZRF. Oferty na podstawie tego planu będą sukcesywnie przychodziły w trakcie roku, ale gdzie trafią to nie wiem.
Mam taki zwyczaj, że raz na jakiś czas zaglądam sobie na strony intra MF, intra AP i IT portal. Na zasadzie: "umiesz liczyć, licz na siebie"...

Terry Pratchett

Awatar użytkownika
aga764
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Re: SZKOLENIA

Postautor: aga764 » poniedziałek 04 sty 2016, 22:25

Mam za sobą pierwsze szkolenie prowadzone w CEZRF, konkretnie w Jastrzębiej Górze. Parę dobrych tygodni temu, więc może późno, ale i tak bardzo dziękuję Uczestnikom (miałam świetną grupę przesympatycznych ludzi) jeśli tu zaglądają (co do jednej wiem na pewno ;) ). I nie zapomniałam o tym co miałam Wam wysłać, tylko jeszcze się nie zdążyłam odkopać po urlopie i po tym wyjeździe. Wyślę... Mam nadzieję, jeszcze w tym miesiącu.

Terry Pratchett

czereśnia
Gaduła

Postautor: czereśnia » niedziela 10 sty 2016, 19:12

Ja to bym sam raz jeszcze chętnie na nie się wybrał Ago :)
Do Ciebie oczywiście.

Awatar użytkownika
aga764
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: aga764 » niedziela 10 sty 2016, 20:40

Do każdego z pozostałych trenerów tej grupy tematów warto :) I polecam :)

Terry Pratchett

Wróć do „ANALIZA I PLANOWANIE”