Czy wykorzystujesz znajomość języka obcego w pracy ?

tu można poćwiczyć pisanie i czytanie w językach obcych - zapraszam

Moderatorzy: aga764, Lady Zgaga, wjawor

Awatar użytkownika
elsinore
VIP
VIP

Postautor: elsinore » wtorek 29 lip 2014, 07:14

Przekładasz na polski czy z miejsca na miejsce :?:

Awatar użytkownika
aga764
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: aga764 » wtorek 29 lip 2014, 20:10

Z miejsca na miejsce i w czasie.
Czyli ogółem: w czasoprzestrzeni ;)

"Nikt nie jest ostatecznie martwy, dopóki nie uspokoją się zmarszczki, jakie wzbudził na powierzchni rzeczywistości – dopóki zegar przez niego nakręcony nie stanie, dopóki wino przez nią nastawione nie dokończy fermentacji, dopóki plon, jaki zasiał, nie zostanie zebrany."

Terry Pratchett

Awatar użytkownika
elsinore
VIP
VIP

Postautor: elsinore » wtorek 29 lip 2014, 20:58

Ale to by się zgadzało, bo i lektura momentami metafizyczna...

herman6
Obserwator

Postautor: herman6 » piątek 13 lut 2015, 14:22

na początku pracy jeszcze korzystałem z angielskiego, teraz już niestety nie co mnie troche martwi bo już zapomniałem kilka rzeczy z gramatyki

Awatar użytkownika
danny
Aktywny

Postautor: danny » poniedziałek 16 lut 2015, 15:27

Uczono mnie rosyjskiego ale nie odważyłbym się go użyć z Rosjaninem, z francuskiego zapamiętałem parę zwrotów ale po 30 latach dla statecznej głowy rodziny są one całkowicie nieprzydatne. Znajomość z niemieckim była najkrótsza i najsłabsza ale odkąd jedynym dostępnym sportowym kanałem nie jest DSF to nawet te resztki uleciały ( no może liczę we wszystkich tych językach). Z angielskim pewnie dzięki aplikacjom - choć nie tym używanym w ramach obowiązków służbowych i dzięki filmom z napisami jest najlepiej - ale też nie jest to poziom np. na urzędnika służby cywilnej. W pracy moje wybitne poliglotyczne umiejętności nie zostały wykorzystane.

Awatar użytkownika
El Infiel
Zadomowiony

Postautor: El Infiel » wtorek 18 sie 2015, 17:41

tranqilo
Bywalec

Re:

Postautor: tranqilo » środa 13 sty 2016, 21:52

El Infiel pisze:https://krebsonsecurity.com/2015/08/irs-330k-taxpayers-hit-by-get-transcript-scam/

No nie, teraz widzę wyższość naszych US nad IRS. U nas taki oszustwa na zwrotach PIT by nie przeszły. Z drugiej strony straty IRS na karuzelach VAT są zerowe.
"Tylko zmiana jest niezmienna" - Heraklit

aleks
Obserwator

Re: Czy wykorzystujesz znajomość języka obcego w pracy ?

Postautor: aleks » sobota 16 mar 2019, 18:12

Duzo tutaj zalezy o jakiej pracy mowimy. Chyba nie tajnego agenta ;)

karmazyn
Obserwator

Postautor: karmazyn » niedziela 17 mar 2019, 15:42

Na sprawe trzeba spojrzec z troche innej perspektywy. Aktualnie coraz wieksza liczba pracodawcow ma w swoich wymaganiach podstawowa umiejetnosci poslugiwania sie jezykiem angielskim. Najczesciej moze sie z tym spotkac przy rekrutacja w firmach z branzy IT. Pracujac nawet w polskiej firmie jego znajomosc moze sie przydac gdyz dokumentacje oprogramowania czesto nie sa tlumaczone. Wlasciwie to mozna powiedziec, ze to w naszej kwestii jako potencjalnego pracownika powinna lezec jego nauka. Wszystko jest do zrobienia jak odpowiednio sie do tego zmotywujemy, a takze przygotujemy sobie realny do zrealizowania plan dzialania. Mozna tez sie spotkac z tym ze same firmy organizuja by podniesc kwalifikacje kadr. Bierze sie to glownie z aspiracji do wejscia na miedzynarodowy rynek uslug .. w perspektywie dlugoterminowej takie szkolenie zwraca sie z nawiazka. Z badan wynika takze prosty fakt .. ludzie potrafiacy sie komunikowac w obcym jezyku sa o wiele bardziej chetni do podejmowania wyzwan. Zwieksza sie ich efektywnosc co ma duzy wplyw na ich wyniki finansowe gdyz czesto moga liczyc na premie i podwyzki z tego tytulu.

br56
Obserwator

Postautor: br56 » piątek 05 kwie 2019, 11:47

Jak najbardziej język angielski w pracy mi sie przydaje. Obecnie pracuję w duzej firmie i praktycznie znajomość języka była w niej wymogiem do zatrudnienia. Nie wymagali angielskiego biegłego, jednak często mamy klientów w firmie, którzy są zza granicy i jednak trzeba sie z nimi komunikować.....

Jesli chcecie korzystać z angielskiego w firmie, polecam zainteresować się nauką angielskiego biznesowego. Jesli nie chcecie wydawać dużych pieniędzy na kurs, dobrze jest poszukać kursów z dofinansowaniem A takie kursy są organizowane przez firmy, które zajmują sie zdobywaniem środków z Unii Europejskiej

Wróć do „ćwiczymy języki obce”