Z pamiętnika analityka...

dla bardziej i mniej doświadczonych analityków

Moderatorzy: aga764, Lady Zgaga, wjawor

Awatar użytkownika
aga764
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: aga764 » środa 26 lut 2014, 20:56

Tym razem trochę nietypowy odcinek - ale jeśli mam być szczera, to ostatnio chodzi po mnie raczej bajka "o orzeszku" niż pamiętnik analityka :-|

"Nikt nie jest ostatecznie martwy, dopóki nie uspokoją się zmarszczki, jakie wzbudził na powierzchni rzeczywistości – dopóki zegar przez niego nakręcony nie stanie, dopóki wino przez nią nastawione nie dokończy fermentacji, dopóki plon, jaki zasiał, nie zostanie zebrany."

Terry Pratchett

Awatar użytkownika
aga764
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: aga764 » środa 29 paź 2014, 21:48

Zastanawiałam się, gdzie to umieścić. Najpierw myślałam o "co nas śmieszy", ale to już jest śmiech przez łzy...
Obrazek

(Nieważne, ile masz źródeł. Jeśli nie wiesz jak z nich korzystać, nigdy nie będzie ich dosyć.)
z dedykacją ode mnie dla tych, którzy sami nawet nie próbują schylać się po drabinę leżącą pod ich nogami i najprostsze rozwiązanie widzą w znalezieniu jelenia, a do tego ciągle żądają nowych drabin :evil:
Ostatnio zmieniony środa 29 paź 2014, 21:49 przez aga764, łącznie zmieniany 2 razy.

"Nikt nie jest ostatecznie martwy, dopóki nie uspokoją się zmarszczki, jakie wzbudził na powierzchni rzeczywistości – dopóki zegar przez niego nakręcony nie stanie, dopóki wino przez nią nastawione nie dokończy fermentacji, dopóki plon, jaki zasiał, nie zostanie zebrany."

Terry Pratchett

czereśnia
Gaduła

Re: Z pamiętnika analityka...

Postautor: czereśnia » czwartek 16 mar 2017, 19:13

I popatrzcie analizy i planowanie się przeobraziło, i to w jedną z najważniejszych komórek US.
W pamiętniku można więc odnotować potężną zmianę w tej komórce :)

Awatar użytkownika
aga764
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Z pamiętnika analityka...

Postautor: aga764 » poniedziałek 20 mar 2017, 21:56

No ja już nie mogę, nie jestem w temacie. Skończyłam przygodę z analityką urzędową.
Dobrze prowadzone analizy są bardzo istotne, tylko wciąż mało kto to rozumie. I pod kątem typowania i pod kątem monitorowania jakości danych. A to monitorowanie i podnoszenie jest potrzebne nie tylko do sprawozdawczości, ale i właśnie do typowania jeśli używa się do tego narzędzi informatycznych.
Analityk powinien mieć oczy dookoła głowy i powinien umieć kojarzyć. Powinien znać narzędzia informatyczne, te których używa i te, których nie ma a wie, że mogłyby być przydatne. Bo jak sam się nie postara to nikt nie zadba o to, żeby je dostał. Przynajmniej w moim województwie tak było.
Pisałam o tym wielokrotnie, nie każdy może być analitykiem, trzeba mieć do tego odpowiednie predyspozycje. Wcale nie takie częste jak się niektórym wydaje.
Nawiasem mówiąc, serdecznie pozdrawiam zespół który wartościował stanowiska analityczne w województwie lubuskim. Mam nadzieję, że ktoś przynajmniej przeczytał te sześć stron mojego protestu, który Wam przesłałam na pożegnanie. Jeśli nadal będziecie podchodzić do tych (i innych) spraw w taki sposób, to nic się nie zmieni. Ewentualnie - będzie tylko gorzej. Wystarczy spojrzeć na to, co się stało w ciągu ostatnich dwóch lat - to wszystko jest wypadkową wielu różnych czynników, w tym oślego uporu.
Tak, od analiz,zależy bardzo wiele. Trzeba stawiać na kompetencje. A żeby móc ocenić tę kompetencje trzeba spróbować przynajmniej zrozumieć czemu to wszystko służy i jak działa.
Ale to już nie jest mój problem - i bardzo dobrze mi z tym.

Terry Pratchett

Wróć do „ANALIZA I PLANOWANIE”