Odszedł nasz Kolega, Wjawor :(

Moderator: aga764

smog
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Odszedł nasz Kolega, Wjawor :(

Postautor: smog » piątek 04 gru 2015, 21:04

[center]Z głębokim żalem i zaskoczeniem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Wojtka Jaworskiego - Wjawora - Naszego Kolegi, Moderatora, Współpracownika. Odszedł Człowiek dobry i życzliwy, niezwykle rzetelny, społecznik pełen pasji i zaangażowania. „Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych” – Wojtku… dziękujemy Ci za pomoc, wsparcie i zaangażowanie. Dziękujemy Ci za to, że po prostu z Nami byłeś i wiedz, że zawsze będziesz w naszych sercach - będzie nam Ciebie bardzo brakowało…

Zawsze będziemy pamiętali Twoje motto:Obrazek
Inde datae leges, ne fortior omnia posset - Po to zostały dane prawa, aby silniejszy nie mógł wszystkiego

Obrazek

Spoczywaj w spokoju Przyjacielu...
Rodzinie i Najbliższym składamy wyrazy najgłębszego współczucia....

[center]Redakcja portalu Sluzba-Cywilna.pl[/center]
Ostatnio zmieniony piątek 04 gru 2015, 21:24 przez smog, łącznie zmieniany 10 razy.
<center>Służba Cywilna- Forum Pracowników
</center>

Awatar użytkownika
aga764
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: aga764 » piątek 04 gru 2015, 21:39

Wciąż nie mogę w to uwierzyć. Tacy ludzie jak Wojtek zawsze odchodzą za wcześnie.

Awatar użytkownika
dapa
VIP
VIP

Postautor: dapa » sobota 05 gru 2015, 20:34

Dlaczego on?????????
Fantastyczny Człowiek zdecydowanie wyrastający ponad otaczającą nas przeciętność.
Zawsze będę Go pamiętał.

Awatar użytkownika
helvet
VIP
VIP

Postautor: helvet » niedziela 06 gru 2015, 13:09

"Inde datae leges, ne fortior omnia posset - Po to zostały dane prawa, aby silniejszy nie mógł wszystkiego".

Takim mottem kierowałeś się Wojtku - niezależnie od okoliczności i ewentualnych konsekwencji swoich słów i czynów. Potrafiłeś stanąć w obronie wszystkich, którzy ( przynajmniej Twoim zdaniem ) tej obrony potrzebowali. W stosunku do tych których znałeś osobiście, do tych których znałeś tylko za pośrednictwem ekranu i klawiatury komputera, jak i do tych których nie znałeś - zawsze takie działanie uważałeś za swój obowiązek. Nawet jeżeli by to miało oznaczać przeciwstawienie się własnemu otoczeniu, ludziom z którymi się znałeś i przyjaźniłeś. Właśnie takie okoliczności spowodowały, że stałeś mi się bliski mimo, że wcześniej nigdy Cię nie widziałem. Ująłeś mnie podejściem do sytuacji jaka wytworzyła się w poprzednim miejscu gdzie obaj byliśmy komentatorami. Do dziś wielokrotnie wracam do Twych słów od których zaczyna nasza aktywność tutaj...
http://www.sluzba-cywilna.pl/forum/view ... sc&start=0
- naprawdę warto tam zaglądać i przypominać sobie ( lub przeczytać po raz pierwszy ) historię opowiedzianą Twoimi słowami.
To wtedy zrozumiałem, że miałem w życiu szczęście, że spotkałem Ciebie - takiego wyjątkowego Człowieka. To wtedy poczułem do Ciebie coś więcej niż sympatię, to wtedy nazwałem Cię po raz pierwszy ( nawet jeżeli lekko nadużyłem tego słowa ) swoim przyjacielem.
Przez te kilka lat wielokrotnie rozmawialiśmy, dyskutowaliśmy, spieraliśmy się. Z perspektywy tego czasu mogę stwierdzić, że nawet jak mieliśmy na niektóre sprawy różne zdania - to potrafiłeś swoim spokojem, mądrością i opanowaniem spowodować, że mimo wielu wątpliwości mogłem uznać i zrozumieć Twój punkt widzenia. Zgodzić się z Tobą - nawet wtedy, gdy pozostawałem przy własnym zdaniu.

Jeszcze do Ciebie Wojtku przyjadę - szkoda tylko, że tak późno. I dla mnie niestety już za późno. Wtedy ode mnie usłyszysz - znać Ciebie Wojtku to był wyjątkowy zaszczyt i honor. Coraz mniej na tym świecie ludzi których można do Ciebie porównać. Bez takich ludzi jak Ty, ten świat zmierza ku samozagładzie.

Żegnaj Przyjacielu - i wiedz, że na zawsze zostaniesz w mojej pamięci.
Ostatnio zmieniony niedziela 06 gru 2015, 13:15 przez helvet, łącznie zmieniany 3 razy.
Najpierw cię ignorują. ... Potem śmieją się z ciebie. Później z tobą walczą. W końcu wygrywasz.
Mahatma Gandhi

Awatar użytkownika
danny
Aktywny

Postautor: danny » poniedziałek 07 gru 2015, 08:53

To bardzo, bardzo przygnębiająca wiadomość. Nie przypuszczałem, że można kogoś tak polubić, i nabrać do kogoś tyle szacunku tylko za wpisy na forum - nie znałem Go przecież osobiście ... . Tym większe wyrazy współczucia dla Jego bliskich ... .

Awatar użytkownika
helvet
VIP
VIP

Postautor: helvet » poniedziałek 07 gru 2015, 10:11

Jeżeli ktoś wyrazi ochotę wzięcia udziału w ostatnim pożegnaniu Wojtka - to zapraszam na priv.
Najpierw cię ignorują. ... Potem śmieją się z ciebie. Później z tobą walczą. W końcu wygrywasz.
Mahatma Gandhi

Awatar użytkownika
zielonka
Super Gaduła

Postautor: zielonka » poniedziałek 07 gru 2015, 11:53

Dziękuję, że mogłem Cię poznać.
Dziękuję za spokój jaki od Ciebie emanował.
Dziękuję za czas który mi poświęciłeś.
Dziękuję za dobre rady jakimi służyłeś.
Dziękuję za wiedzę którą przekazywałeś.
Dziękuję za to, że byłeś.

Dziękuję.

Awatar użytkownika
aga764
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: aga764 » poniedziałek 07 gru 2015, 21:33

Zrobiłam na portalu miejsce które upamiętni Wojtka. Wielu/ wiele z nas Go znało. Jeśli ktoś zasłużył na pamięć, to właśnie On. Wiem, że nie lubicie pisać, ale może warto umieścić jakieś wspomnienie, na portalu i forum które były może bardzo niewielką, ale jednak częścią Jego życia.
Dla mnie to był najtrudniejszy tekst jaki przyszło mi pisać. Trudno oddać w niewielu słowach to wszystko, co chciałabym Mu powiedzieć.
Nie zdążyłam. Wszystko bywa ważniejsze niż zwykłe "dziękuję"...
Ostatnio zmieniony poniedziałek 07 gru 2015, 21:36 przez aga764, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
helvet
VIP
VIP

Postautor: helvet » wtorek 08 gru 2015, 18:30

Dla Ciebie Wojtku...

Ludovico Einaudi - In un altra vita ( W innym życiu )
https://www.youtube.com/watch?v=ZeZwhCAnHqY
Mahatma Gandhi

Awatar użytkownika
Oni No Maćko
Obserwator

Postautor: Oni No Maćko » środa 09 gru 2015, 08:28

Najszczersze wyrazy współczucia dla bliskich. No i bez wjawora tego forum sobie nie wyobrażam nawet...
"A wobec wyboru między zniszczeniem świata przez nas i zniszczeniem świata przez nieprzyjaciela, decyzja wydawała się oczywista."

RomanK
Obserwator
Kontaktowanie:

Re: Odszedł nasz Kolega, Wjawor :(

Postautor: RomanK » piątek 18 gru 2015, 15:04

Szczere wyrazy współczucia.

Aguska19880
Zadomowiony

Postautor: Aguska19880 » niedziela 10 sty 2016, 12:59

"Nie sposób oswoić się ze śmiercią. Żołnierze, lekarze i przedsiębiorcy pogrzebowi widzą ją bez przerwy i przyzwyczajają się do pewnych jej aspektów, lecz nie do jej istoty. Nie sądzę, aby ktokolwiek to potrafił. Dla mnie otrzymanie wiadomości o śmierci bliskiej osoby jest jak droga w dół po znanych, lecz pogrążonych w mroku schodach. Chodziłeś nimi milion razy i wiesz, ile stopni jeszcze przed tobą, ale gdy chcesz stanąć na następnym, okazuje się, że go nie ma. Potykasz się i nie możesz w to uwierzyć. I od tej pory będziesz się tam potykał często, ponieważ, jak wszystkie rzeczy, do których przywykłeś, ten brakujący stopień stał się cząstką ciebie." Jonathan Caroll

Dlaczego On?
Na to pytanie nie ma odpowiedzi.
Pozostaje wierzyć, że kiedyś spotkamy się z Nim w lepszym świecie.

Szczere wyrazy współczucia.
"Życie człowieka jest jak pudełko zapałek. Brać je zbyt poważnie byłoby głupotą, ale znowu zlekceważyć niebezpiecznie." Ryūnosuke Akutagawa

czereśnia
Gaduła

Postautor: czereśnia » niedziela 10 sty 2016, 19:10

Oddany, dobry, pełen empatii... kiedy nie spojrzę na forum to go widzę i czuję.
Do kiedy istniejemy i pamiętamy jest wśród nas...

martkab
Obserwator

Postautor: martkab » niedziela 06 lis 2016, 21:19

Dopiero dziś tu zajrzałam.. Cześć Jego Pamięci [*]
martka

Wróć do „Informacje”